Obejmy zaciskowe posiadają bardzo duże wykorzystanie. Robione są też z różnych materiałów, zależnie od zastosowań. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe pozwalają na montaż końcówek i złączy do węży przemysłowych- http://obejmy-mocowania.pl

Ich prawidłowy dobór i montaż ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Dobierając właściwy gatunek fragmentu montażowego, trzeba uwzględnić rodzaj montowanej końcówki materiał i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do prędkiego powiązania wiązek drutów, kabli, węży, tulei.

W niektórych sytuacjach nieodzowne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, wytrzymałe na duże temperatury. Mają duży zakres zastosowań, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rożnych szerokościach i są niesłychanie mocne.

Cechuje je duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne, szczególnie na działanie dużych temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, odporne na działanie paliw ciekłych, smarów i olejów, także agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane także w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego zamocowania końcówek na węże, są z powodzeniem stosowane w wielu sektorach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, również opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez użycia specjalnych przyrządów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zwykle stosowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są stosowne do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe sporządzone z nylonu charakteryzuje niewielka waga, są komfortowe w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie potrzebują użycia dodatkowych narzędzi, zadzierzgnięcie opaski jest możliwość przeprowadzić ręcznie- sprawdź: http://www.obejmy-mocowania.pl

Istnieją również obejmy przeznaczone do ściskania końcówek nierdzewnych sanitarnych, lub te określone do końcówek gatunku hydraulicznego


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *