Testowanie mobilnych aplikacji nie będzie tym samym, czym jest testowanie internetowych aplikacji. Różnice znajdziemy na wielu poziomach. Praktycznie zawsze testy funkcjonalne opierają się na sprawdzaniu interakcji ludzi użytkujących daną aplikację, wiadomo bowiem, iż inaczej wygląda testowanie bankowej aplikacji, a zupełnie odmiennie aplikacji społecznościowej.

Sporo zależne jest też od grupy docelowej przyszłych użytkowników danej aplikacji. – http://testarmy.com

Spore znaczenie ma także platforma na jakiej działa aplikacja, bo ma to wpływ na metodę jej rozpowszechniania. Szczególnie w tym momencie znane są platformy takie jak Google Play i App Store szkolenia uczące testowania aplikacji mobilnych. W takim aspekcie zdarzają się różne kłopoty, jak to, że aby znaleźć defekt trzeba wpierw wgrać najnowszą wersję programu przeznaczoną dla danego sklepu a potem poczekać, kiedy nowe wersja będzie zatwierdzona. Niestety czasami trwa to nawet aż 3 tygodnie – http://www.testarmy.com

Szczególnie pomocne jest w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych oferta na oferta na , gdyż dzięki temu łatwiej nam pojąć wszystkie najistotniejsze aspekty. Bardzo ważne będzie, aby przewidzieć najistotniejsze błędy i w miarę/B na takie błędy zareagować. Bo wyobraźmy sobie, że użytkownik będzie miał z tym do czynienia i z pewnością nie będzie starał się poszukać informacji, jeśli będzie to niełatwe. W zamian za to usunie ją a potem wgra nową innego producenta. Do naszej nigdy już nie powróci.

Pamiętajmy o tym wszystkim, gdyż wtedy możemy być pewni, iż nasza Aplikacja będzie interesująca, bardzo prosta w użyciu, dzięki co stanie się bardzo popularna. Zawsze warto się też doskonalić, bo dzięki temu unikniemy najpoważniejszych pomyłek w tworzeniu danej aplikacji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *