Obejmy zaciskowe posiadają bardzo duże wykorzystanie. Robione są też z różnych materiałów, zależnie od zastosowań. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe pozwalają na montaż końcówek i złączy do węży przemysłowych- http://obejmy-mocowania.pl

Ich prawidłowy dobór i montaż ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Dobierając właściwy gatunek fragmentu montażowego, trzeba uwzględnić rodzaj montowanej końcówki materiał i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do prędkiego powiązania wiązek drutów, kabli, węży, tulei.

W niektórych sytuacjach nieodzowne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, wytrzymałe na duże temperatury. Mają duży zakres zastosowań, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rożnych szerokościach i są niesłychanie mocne.

Cechuje je duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne, szczególnie na działanie dużych temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, odporne na działanie paliw ciekłych, smarów i olejów, także agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane także w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego zamocowania końcówek na węże, są z powodzeniem stosowane w wielu sektorach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, również opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez użycia specjalnych przyrządów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zwykle stosowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są stosowne do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe sporządzone z nylonu charakteryzuje niewielka waga, są komfortowe w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie potrzebują użycia dodatkowych narzędzi, zadzierzgnięcie opaski jest możliwość przeprowadzić ręcznie- sprawdź: http://www.obejmy-mocowania.pl

Istnieją również obejmy przeznaczone do ściskania końcówek nierdzewnych sanitarnych, lub te określone do końcówek gatunku hydraulicznego


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *