Skuteczna ochrona pojazdu przed kradzieżą jest tego typu zabezpieczeniem z jakiego robi użytek coraz więcej osób, ponieważ do niedawna schemat mówił o tym, że wyłącznie kradnie się samochody ekskluzywne, lecz nie jest to prawdziwe. Nowoczesne zabezpieczenia sprawiają, że można być spokojnym o pojazd. Oferta jest spora, a więc kierowca znajdzie coś pod swój gust. Nie ma mowy o tym, że kierowca zniszczy samochód i że kradzież dojdzie do skutku. Z tego względu warto zaopatrywać się w atesty blokady antykradzieżowe samochodów.

Stuprocentowa ochrona samochodu przed kradzieżą jest tego typu zabezpieczeniem z jakiego robi użytek znacznie więcej osób. Jeszcze jakiś czas temu albowiem myślano, że tylko kradnie się pojazdy ekskluzywne. Z kolei, aktualnie znacznie częściej łupem złodziejów stają się pojazdy klasy średniej. Z tego powodu opłaca się zaopatrywać się w atesty blokady zabezpieczające do samochodu. Jeżeli nabywa się takie akcesoria od wiodących wytwórców, to można spodziewać się, że będą one bezawaryjne. Każdy, kto w odpowiedni sposób zabezpiecza auto przed kradzieżą, nie musi obawiać się jego przywłaszczenia. Naturalnie, zawsze trzeba kupować sprawdzone blokady.

Te, jakich rabusie nie rozpracują. Każde blokada antykradzieżowa samochodu musi mieć optymalne właściwości. Do 3 najpopularniejszych blokad wlicza się: blokadę skrzyni biegów, blokadę kierownicy oraz Joylock. Blokada skrzyni biegów to mechaniczne zabezpieczenie przeciw kradzieży, zamontowane na stałe w nadwoziu samochodu. Tego typ blokada uniemożliwia ruszanie drążkiem skrzyni biegów, jest łatwa w obsłudze, a także nie wpływa negatywnie na prezencję określonego pojazdu. Zabezpieczenie jakim jest blokada skrzyni biegów jest wytrzymałe oraz odporne na różne zniszczenia.

Z tego względu złodzieje nie będą w stanie zniszczyć takiej blokady albo jej zdemontować. Blokady skrzyni biegów producenci polecają do samochodów zarówno z ręczną, jak i z automatyczną skrzynią biegów. Następną opcją jest blokada kierownicy.

Tuż po zamontowaniu jest ona integralną częścią kolumny kierowniczej. Przeznaczona jest dla aut z elektryczną skrzynią biegów i stuprocentowo uniemożliwia ruszanie kierownicą złodziejom – zabezpieczenie zbiornika paliwa. Co znaczące, w czasie montowania tej blokady nie jest w jakikolwiek sposób naruszona budowa pojazdu. Demontaż blokady kierownicy może zajmować kilka godzin i domaga się zastosowania specjalistycznego oraz droższego sprzętu. Z tego względu rabuś nie będzie mógł uciec cudzym autem. Joylock to mechaniczna blokada drążka zmiany biegów. Wykonana z wytrzymałego materiału nakładka zakładana na drążek szczegółowo osłoni wszystkie elementy skrzyni biegów. Nakłada wyposażona jest w odporny na przewiercenie a także inne próby uszkodzenia zamku. Zabezpieczenie jakim jest Joylock dedykowane jest do samochodów z bezkluczykowym systemem otwierania. Faktycznie, im lepsze zabezpieczenie, tym skuteczniejsza ochrona. Zapewnione jest to, że dłuższy czas przejęcia kontroli nad samochodem zniechęci rabusiów do kradzieży.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *